Starynietoperz

Będę opisywał tu raczej prozą, jak się żyje będąc niewidomym wózkowiczem głównie Poznańskich chodników, gdzie krawężniki częściej bywają wysokie niż niskie, a dla urozmaicenia co jakiś czas na środku chodnika wyrasta nie wiadomo po co latarnia. Zatem Miłej lektury!!!! Jak masz coś do mnie to zapraszam na: mareksuwezda@wp.pl

Wpis

poniedziałek, 07 września 2015

Krytyczny stan świadomości wyborczej, we wczorajszym referendum

Jak frekwencję mobilizuje pogoda? Czy musimy zawsze nie zważać na interes publiczny?


Marek Suwezda

W Polsce po II wojnie światowej, tylko raz po przemianie systemowej, frekwencja we wszelkich wyborach, była ponad przeciętna. Wczorajsze referendum, znowu okazało ignorancję Polskiej mentalności społecznej, która nakazuje iść pod prąd i zawsze robić inaczej niż się powinno dziać. Frekwencja wyniesie prawdo podobnie 8 albo w najlepszym położeniu 9%. Nigdy nie była jeszcze tak niska! Dokładne wyniki mają być podane dziś o 18.W radiu Merkury w rozmowie z gościem o 08:20 był poruszany problem niskiej frekwencji i gość Agnieszki Gulczyńskiej, Pani Senator, niską frekwencję zwaliła na kark brzydkiej pogody.

Tyle że w Polsce chyba nie ma dobrej pogody do uczestnictwa wyborach, bo latem nie chodzi się, gdyż jest atmosfera grilowa, jesienią się nie chodzi bo jest brzydka pogoda, zimą by się nie chodziło bo pewnie wg tej teorii byłoby zimno i śnieżnie. Może trzeba wziąć przykład z innych krajów i zobaczyć, co one robią że jakoś wybory są u nich doceniane? Cały problem w tym, że wg wszelkich prawideł, wczorajsze referendum, odbywało się jeszcze latem, bo jesień nawet kalendarzowa zaczyna się za 13 dni.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
mimazg1
Czas publikacji:
poniedziałek, 07 września 2015 10:41

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • fusilla napisał(a) komentarz datowany na 2015/09/07 17:58:57:

    Marku!
    Trudno wymagać od wyborców, aby uczestniczyli w farsie przygotowanej przez polityków! Ale masz rację w jednym. To i tak odbija się na nas, bo wyrzucone z podatków pieniadze już do nas nie wrócą. Ale może warto było ponieść ten koszt!

  • mimazg1 napisał(a) komentarz datowany na 2015/09/13 07:28:57:

    Masz rację fusillo z tą farsą, tylko zastanawiam się, co poradzić, na "farsę" i jakoś nic mi nie przychodzi do głowy.

    Pozdrawiam i miłej niedzieli :_}

Dodaj komentarz