Starynietoperz

Będę opisywał tu raczej prozą, jak się żyje będąc niewidomym wózkowiczem głównie Poznańskich chodników, gdzie krawężniki częściej bywają wysokie niż niskie, a dla urozmaicenia co jakiś czas na środku chodnika wyrasta nie wiadomo po co latarnia. Zatem Miłej lektury!!!! Jak masz coś do mnie to zapraszam na: mareksuwezda@wp.pl

Wpis

niedziela, 26 lipca 2015

Przejście przy bibliotece Raczyńskich będziebez sygnalizacji

Opracowywane właśnie standardy dostępności miasta, Poznania, to fikcja! Czy niewidomi będą rozjeżdżani na przejściu dla pieszych przy Bibliotece Raczyńskich?

Marek Suwezda

W sobotę w Radiu Merkury, w przeglądzie prasy słuchacze usłyszeli że będzie wyłączenie sygnalizacji świetlnej, na ul. Marcinkowskiego i na Alejach Niepodległości. Zaniepokojeni słuchacze niniejszej stacji radiowej piszą do mniew słowach ogólnie mówiąc brutalnych, że tyle było walki by najpierw utworzyć te przejścia a teraz że się wyłącza. Henryk Lubawy jest jedną z takich osób, pisze, że - Osobiście dziękowałem za udźwiękowienie tego przejścia, o co zabiegało całe środowisko niewidomych, to jest przeciesz droga do Biblioteki Raczyńskich, gdzie są książki dla niewidomych. – Inną słuchaczką jest niedowidząca Patrycja często korzystająca, z niniejszej instytucji i z książek, mówiąca mi że – miasto słabo się wywiązuje z roli integracyjnej, bo to jest getto osób widzących. – Co prawda książek jako takich dla niewidomych w brajlu i tam nie ma, ale są książki nagrane w formacie dajsi, mp3 i w formacie czytaka, z których korzystają niewidomi. Będą mieli teraz utrudniony dostęp wszystkie mole książkowe, czy to jest do zahamowania?

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
mimazg1
Czas publikacji:
niedziela, 26 lipca 2015 18:03

Polecane wpisy

Trackback